Pogledajte određenu poruku
Staro 31. 10. 2011.   #1
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Lightbulb Ajax Push Technology

Mozda nije tema za ovaj forum, al' nekako mi najpriblizniji.

Naime, radi se o organizaciji infrastrukture za gore u naslovu navedenu tehnologiju (ili implementaciju realtime sistema u browser okruzenju). Bio bih veoma zahvalan i puno bi mi znacilo da ukoliko je neko radio nesto slicno, podeli iskustva i neki tip.

Dakle, imam gotov server REST API. Klijent je u ovom slucaju browser tj. javascript.
Potrebno je da kada se otvori npr. stranica index.html da se odredjeni js kod subscribeuje na topic i kada se on desi na serveru, taj deo koda obavestava sam server prosledjujuci i odredjene parametre javascriptu.
Onda sa te stranice idem na index1.html. Tamo se po ucitavanju subscribujem na dva topica, ali se prvo sa prethodnih (index.html) unsubscribeujem. To je u principu gruba prica.

Ono sto mi ne treba je pull tehnika, gde stavim setTimeout i da na neki interval ispaljujem request ka serveru.

Video sam da postoji cometd server, pa onda neki SaaS servisi koji se placaju i koji nude taj neki wrapper, pa gomilu nekog OSS koji je prilicno zastareo i ne razvija se vise.

Ono sto bi mi najvise odgovaralo je da sto manje stvari instaliram na serveru, da bude sto lakse za sistemsko podesavanje, pa i po cenu da se vise kodira. Mada u principu svako resenje koje je dovoljno elegantno/kvalitetno pa cak i da samo zavrsava posao dolazi u obzir.
Dakle neki da kazem bridge/protokol sta god, koji ce da prakticno sluzi kao kanal komunikacije izmedju browsera i REST API-ja.

Nesto ovako: js/browser(subscribe) - bridge(translate request, register events/topics, getServerData, publish) - (business logic)REST API.

To bi bilo to.
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat