Pogledajte određenu poruku
Staro 14. 07. 2010.   #2
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Citat:
Recursive Queries I could use the nameservers listed below....
Ovo znaci da name serveri koji su koristeni za te domene dozvoljavaju reverzne querije za sve moguce adrese a ne samo za te za koji su odgovorni. To znaci da ih se moze koristiti za bilo koja imena i adrese. Ja mislim da to nije velik propust jer su to, do prije 4-5 godina, dozvoljavali svi DNS serveri. Vjerovatno usled napada tipa DDOS sad to preporucuju kao ogranicenje.

Citat:
Missing nameservers reported by parent FAIL:
Nisam siguran ali ovo bi trebalo da znaci da su odredjeni name server postavljeni u DNS zoni kao odgovorni za taj domen (podesavanja direkt na tvojim DNS serverima) a nisu prijavljeni u registru (onaj koji ti je registrovao domen i gdje imas podesavanja za NS odgovorne za taj domen). Znaci postoji nekonsistentnost u podacima. Popravi ili jedno ili drugo.

Citat:
Stealth NS records sent Stealth NS records were sent:
ovo moze biti povezano sa prethodnim, nisam siguran..

Citat:
For ns2.utpc2.com the parent reported: ['78.47.16.153'] and your nameservers reported: ['78.46.74.153']
For ns1.utpc2.com the parent reported: ['78.47.16.153'] and your nameservers reported: ['78.46.74.40']
Ovo mi lichi da je na registru (parent DNS) podesen IP DNS servera i da su se ta podesavanja u medjuvremenu promjenila a na registru nisu update-ovana.
Moras provjeriti da li adrese na registru odgovaraju aktuelnim adresama DNS servera.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" misk0 za poruku: