Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 10. 2008.   #2
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Specifikacija moze da se napise prilicno na cemu hoces.

Zavisnosti na cemu radis treba da odvojis par dela.

Ja sam licno radio samo na kompleksnijim resenjima u web.dev-u , tako da cu da se ogradim od desktop sveta.

Ono sto prvo treba da se odvoji je logika i view.

Ja licno pristupam prvobitno resenju da u wireframe iskazem ponasanje aplikacije. Tu recimo Visio se lepo ponasa sa interface stencile.

Tu se recimo moze da razbije na par milestone, po samom interfejsu ili recimo na neke verzije ... ta i ta funcija se dodaje u tom i tom mileston-u, tj reviziji ili sta god.

Hipoteticki receno da imas sve vec reseno u wireframe/funcionalnst pregledu ide tezi deo kako ce to da radi .

Ja licno koristim wiki za to, ali uglavnom neko ko je glavni inzinjer sistema mora da pise taj deo oko funcionalnosti.

Tu se recimo razdvoji svaka stavka na zaseban item u wikiju i onda se elaborira kako ce da to radi interakciju sa core sistemom, framework-om ili kako vec ...

Uglavnom, pitanje je prilicno genericko da ima neki ultimativni odgovor
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat