Tema: Curculator
Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 02. 2009.   #16
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Takođe ne vidim tu primedbu kao miniranje. Lično ne koristim takva kalkulisanja, ali me je otvaranje teme poćeralo da porazmislim...

Dizajn mi deluje zbunjujuće. Natpis '<- CONVERT THIS NUMBER' može da bude od pomoći pri prvom susretu s aplikacijom, kasnije samo bode oči.

Drugo, ako su mi zaista potrebne valutne kalkulacije, realno je to upravo nešto poput ovoga što pominje robi-bobi. Ne vidim da curculator to obezbeđuje. Ponaša se kao kalkulator koji računa u 'from' valuti i obezbeđuje uvid koliko to vredi u 'to' valuti. Problem nastaje ukoliko sama kalkulacija treba da barata s više različitih valuta.

Ovde na računaru imam močni Windows i program Calculator. Ako odaberem View 'Scientific' mogu da biram bazu sistema za računicu - podrazumeva se decimalni, a može da se promeni na heksadecimalni, oktalni ili binarni, pri promeni se vrši konverzija broja u drugi brojni sistem i može da se nastavi s kalkulacijom...

Analogno, ako bi odabrali View 'Finansial' (uh, ne uspevam da ga nađem, ali ga zamišljam), iz Local Settings bi podrazumevana valuta bio RSD (za ove nas neke iz Srbije), pa kucam 10000, pa promenim valutu na USD, pa '-', pa 23, pa '=', te na kraju promenim valutu u BGN.
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat