Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 06. 2007.   #35
srdjevic
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Chicago IL, USA
Poruke: 209
Hvala: 12
12 "Hvala" u 11 poruka
srdjevic is on a distinguished road
Default

Vid' stvarno, covek se 'ladno nije javio jos od pocetka teme.... A mozda ju je i izgubio, s obzirom da bi splitovana.... Sta znas, pocetnik... :-)

Nego, ja ne vidim zasto se oko ovoga vodi ovolika polemika... Ok, svi imamo afinitete, svi imamo svoje "ljubimce", ali sam ubedjen da je preko 95% nas pocelo i radilo na Pascalu. Koliko god mi voleli da pametujemo (opinion is like an a$$hole, everybody has one), ipak je realnost malko drugacija. Cak i ako mislimo da smo po skolama ucili stvari koje "nemaju smisla", nadam se da svi uvidjaju koliko je opsta slika u sustini tu bila bitna. Covek je u pocetnickom forumu trazio da programira, dakle osnove.

Kad predjes Pascal/Basic, onda dalje na C/Javu, pa dalje, k'o u skoli. 'de ga bre bacate na PHP i slicne (iako trazi web), da necete mozda i instaliranjem apacha da se bavi, pa protokolima, 300 cuda...?

Nesumnjivo je da ovde ima mnogo strucnjaka, a i oni su kanda zaboravili kako su se tu stigli. Nije sve u sintaksi i "lakoci programiranja". Stvar je u shvatanju, a tome zna se sta nas je naucilo. Tu je (za apsolutnog pocetnika!) Pascal vrh, imho.
srdjevic je offline   Odgovorite uz citat