Pogledajte određenu poruku
Staro 01. 03. 2006.   #8
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ja sam ovako nesto slicno pravio, samo bez ajax dela za snimanje (pre par godina kad jos nije ajax bio popularan). Znaci editujes tabelu direktno (neka polja su imala i predefinisane tipove, pa su se prikazivala kao listbox) i kad zavrsis kliknes save...

Da li mislite da je ajax resenje superiorno u odnosu na ovakvo "klasicno"?

Posto edituj sve pa snimi se koristi i u desktop aplikacijama (ne snimas automatski svaku izmenu). I nekako mi nije skroz intuitivno posto nije vidljivo da se vrsi snimanje u pozadini...sta ako korisnik slucajno obrise polje koje ne treba i to se azurira u bazi... takodje sta ako recimo, cisto kao glupi primer, imas korisnike u bazi i ti ih sad editujes i ukucas ime, on snimi, onda krenes da kucas prezime, ali ti zazvoni telefon pa te neki klijent smara 15 minuta, pre nego sto zavrsis unos...znaci za to vreme postoji record u bazi sa nepotpunim podacima...nije to nista strasno, naravno...ali opet, koja je tacno prednost stalnog snimanja?
Zasto se ne bi koristio ajax da snimis sve izmene na kraju rada, to mi se cini kao pametnije resenje?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat