Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 01. 2010.   #33
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Mileusna,

za zaradu od adsense-a moras imati iskljucivo sajt koji ce da radi samo za adsense.Ne mozes imati portal/forum sa hiljadu tema i hiljadu kljucnih reci na njemu. Google voli usko specijalizovane blogove/sajtove gde nema mnogo odstupanja od kljucnih reci.Najvise 5-10 . Tada ti salje usmerene oglase koji vrede mnogo vise. Radis optimizaciju za robote, ne za ljude, gde je text bitna stvar, u smislu relevantnosti a ne strucnosti ili zabave. Tebi je bitno da user dodje na sajt, ali i da brzo ode.Bitno je da si dobro pozicioniran na google-u, a ne da ti ljudi vole sajt.Od stalnih clanova nemas nista, od visoke pozicije imas sve. Od relevantnih kljucnih reci imas sve, od strucnih textova nemas nista.
Kada ti je sajt isaran sa inlinkovima, kada imas dobre anchore po relevantnim blogovima,plus+relevantan sadrzaj to je sve sto ti treba za dobro pozicioniranje= dobra zarada. Google to voli, slace ti usmerene oglase koji vrede mnogo.
Onaj ko zeli da ozbiljno zaradjuje treba samo da se pita sledece :
- Da li su mi svi oglasi na sajtu iste tematike? ( ako nisu, zasto nisu)
- da li mi je sajt "razbijen" od inlinkova?
- Da li imam bar 10 anchora na relevantnim blogovima?

Ako si sve ovo uradio, i nemas pristojnu zaradu, onda mi slobodno mozes reci od adsense-a nema ozbiljne zarade.
Ekvador je offline