Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 05. 2006.   #18
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Thumbs down

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Je li ljudi, sta imate protiv toga sto je uradjeno? Bolje da nista nije uradjeno?
Trebalo je da bude urađeno više i ranije.I moglo je da bude.

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
@Miloje
Veruj mi, da sam ja raspolagao tim parama za lobiranje, takodje bi angazovao agenciju iz USA, izmedju ostalog i za sajt.
I ja.

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Sada, "kupujmo domace"??!

Ovo je tipicno srpski mentalitet "da komsiji crkne krava" koji nas je i doveo ovde gde smo, bolje da nista nije uradjeno nego sto je nekim Amerima placeno za sajt?
Nije srpski mentalitet je ne raditi nista a onda se prekasno batrgati.

Suština mog gnjeva je usledećem.
Pre dve godine kontaktirao sam ljude bliske važnim (tada) političkim faktorima u zemlji Srbiji i bliske tadašnjem "Koordinacionom centru za KiM" sa predlogom da se pokrene internet PR kampanja. Ljudi koje sam kontaktirao bave se i lobiranjem. Bio sam podstaknut nasiljem koje se tada sprovodilo na KiM (progoni, ubistva, paljenja verskih objekata) i zaprepašćen činjenicom da je internet potpuno ali potpuno neiskorišćen od strane zvaničnih ili nezvaničnih organa ove države. Koja recimo u press sluzbi ima i internet odeljenje. I svu potrebu logistiku, pristup arhivama, sredstva, itd.

Moj deo posla (volonterski zamišljen naravno) bio bi da animiram ljude koji bi mogli da projekat iznesu tehnički, dizajnerski itd (kao što je urađeno za poplavljeno selo Jaša Tomić npr.). Odgovora ni razumevanja nije bilo.

Ne bi da elaboriram zašto je bilo potreban angažman ljudi bliskih državi. Izvori materijala su jedan od osnovnih razloga. Sticajem okolnosti gledao sam brojna štampanja materijala za potrebe pomenutog Koordinaciono centra i uverio se koja količina materijala se gotovo svakodnevno generisala, pripremala, štampala i distribuirala po svetu. Trebalo je osmisliti pravi način i staviti je na internet.
Uprošćeno govoreno.

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Jos da dodam, domaci webdeveloperi umeju da naprave sajt ali americko javno mnenje ne poznaju. To bi bilo kao angazovati Tigar Pirot da opremi F1 tim.
Deweloperi i ne treba da poznaju američko javno mnenje. Ima ko poznaje.

Miloje
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat