Tema: Epiphany
Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 05. 2006.   #11
BluesRocker
profesionalac
Professional
 
Avatar BluesRocker
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 294
Hvala: 93
525 "Hvala" u 19 poruka
BluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished roadBluesRocker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
nije da sumnjam u tvoj sud, ali bilo bi lepo ako bi objasnio i zasto...
Sad sam došao iz grada, nisam imao vremena za objašnjavaje ranije, a sad nisam trezan, pa ipak, ....
Za verziju 5.04 (Hoary) imaš update za sve programe, a najvažniji je linux kernel 2-6-10-6 sa kojim mi grafička kartica normalno radi i sa KDE programima. Sa originalnim kernelom (2-6-10-5) su mi KDE programi rušili sistem.(pod uslovom da je bila instalirana NVIDIA). Sa novom verzijom Ubuntua su mi se javili isti problemi samo što još nije urađen update kernela, a i ostale stvari su zeznuli. Recimo, sad automatski sistem mauntuje windows particije, ali to ne radi kako treba. Ne sećam se tačno zašto, ali znam da sam morao da iz fstab-a i mtab-a ručno brišem podešavanja za mauntovanje i da sam podesim kako treba tako da ništa nisam imao od njihovog unapređenja. Uglavnom, vratio sam se na 5.04 (Kubuntu) i zadovoljan sam jer mi je sistem sada stabilan i radi mi većina programa za KDE i Gnome. Valjda je prednost Linuxa što je siguran i stabilan, pa po mom mišljenju nema nekog smisla koristiti linux koji nije stabilan (Ubuntu/Debian unstable).
BluesRocker je offline   Odgovorite uz citat