Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 11. 2008.   #146
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
Cela bizbuzz sala se prosle godine smejala kada je Marko Bijelic rekao za govornicom da ljudi ne treba da gaje iluziju da ce uspeti, tj. da ce velika vecina pokusaja propasti.
Smeh je valjda trebao da znaci "konacno neko da stisne m**a i kaze istinu".
I sto sam duze u ovom poslu sve vise shvatam koliko je Marko u pravu.

Da bi sada uspeo [naglasavam SADA] trebas da imas iza sebe nekog jaceg ko ce da te pogura [recimo investitori], ili da imas mnogo znanja i vestine da bi bar neki pocetni zamajac napravio, a sve sam vise skeptik da ni to vise ne prolazi.

Najposeceniji sajtovi mogu da se podele u dve grupe:
- Oni koji su poceli ovim poslom da se bave jos devedesetih godina [mycity, burek, naslovi, ES...]
- Oni koji iza sebe imaju nekog jakog, investitor ili neka kompanija koja je vec jaka [Furka, Karike, B92, Blic]

Tu se krug zatvara, na zalost.

OK, postoje izuzeci, kao recimo PoslovniMagazin, ali i iza njega stoji firma koja je vec dobro poslovala... i stoje dobra poznanstva sa kljucnim ljudima.

Znam puno primera gde ljudi ulazu nadljudske napore, i na kraju svakog meseca brinu hoce li imati novca da bar server otplate.
Od adsense tesko moze server da se otplati [bar je tako na pocetku], hosting postaje premali za tvoj sajt [pa ti treba server], oglasivace je tesko naci, a marketing agencijama se ne isplati ni da odgovore na email ako imas mali sajt.
Pa ti sad uspi
Heroj magije i moći

Nazad na temu. Dakle pokrenuo sam novi sajt čija je (će biti) osnovna osobina upravo veliki sadržaj - www.netsrbija.net

Po mojoj proceni da bi ovo uspelo neko treba da uloži 100 000 evra (sadržaj, seo, advertising...), koje ja naravno nemam, zato i kažem Heroj. Naravno kao i svaki heroj na početku kampanje imam neke artifakte (dobre ideje) i ponešto skills (pomalo se razumem u marketing, takoreći to mi je struka) i nesto resursa.

Evo za razliku od Pece ja sam optimista i mislim da se može uspeti bez investitora ili medijske kuće iza sebe a vreme će pokazati da li sam bio u pravu i da li se od stvaranja web sadržaja u Srbiji može živeti.

Svaki komentar, savet, kritika ili podrška su dobrodošli.

(PS sajt je probno (rana beta) počeo da radi juče)
Markok je offline   Odgovorite uz citat