Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 12. 2005.   #38
aleck
član
Certified
 
Avatar aleck
 
Datum učlanjenja: 09.12.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 81
Hvala: 0
5 "Hvala" u 4 poruka
aleck is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Cekaj malo, ne govorimo o tebi vec o Asi koji krsi neciji copyright. Ako je nekome potrebno finansiranje za sajt nek trazi pristup istom? E pa to je, ako bude po Asi bices ogranicen na Wikipediu.
Ja nisam shvatio da Asa tako nešto promoviše. U jednom od komentara na post koji si linkovao je napisao da mu smetaju napadne reklame, ne AdSense i slične. Odnosno, nema ništa protiv reklama koje ne izbijaju oči i koje su u stvari relevantne za ono što čita na datom sajtu.
Oči-izbijajuće reklame su izrazito kontraproduktivne i zaista mi nije jasno kako web autori misle da će pronalažem novih i novih načina zaobilaženja blokade da postignu veću zaradu / posetu.

Primer: SitePoint. Bez dileme veoma koristan sajt, pogotovo za nas. Ali imaju onaj šugavi skript koji startuje apsolutno pozicionirani layer nasred ekrana i tu se pojavljuje reklama dana ili šta već. Kako nisam uspeo u tom prvom pokušaju da nabodem skript koji to radi i blokiram ga, onda sam prosto odustao da išta tamo gledam.

Primer 2: moj omiljeni f1.racing-live.com/en/. To je sajt koji očigledno živi od reklama, mada imaju i paid pristup za gledanje trka online i slično. E sad, nisam blokirao reklame u prvih par godina (pratim ih barem 4 ili tako nešto). Ali su onda poludeli sa Flashom. Naslovnu stanu nisi mogao da pratiš normalno. Pa su uveli neke prozirne reklame koje skaču po sred ekrana i čitav minut zaklanjaju prve tri vesti - morao sam da odgledam to jer se tek na kraju reklama "smanji" i onda mogu da kliknem na link. Potpuni idiotizam - zbog toga sada blokiram sve živo što tamo imaju od reklama.

Upravo ovakvo ponašanje je dovelo do pojave ad-blockera.
__________________
AV
aleck je offline   Odgovorite uz citat