Tema: Paypal, BA
Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 04. 2011.   #8
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Ako zanemarimo taj detalj
Ma, naravno, mislim da niko ne bi za taj detalj ometao, to nam samo smeta za neke vece stvari (tipa PP).

Citat:
i ja unesem u Srbiju $3,800 u kešu i uplatim ih na devizni račun i kasnije prijavim kao prihod gradjana i platim porez na taj prihod, da li sam OK pred R.Srbijom ?
Mislim da nisi, ako prijavis neki prihod, treba da imas odakle ti taj prihod.
E, sad ako ga prijavis kao primljeno u kesu i po ugovoru o delu (najveca opala po pitanju poreza i doprinosa, koje isto placas bez obzira sto imas firmu (PIO)), verovatno ti nece traziti nista za tu sumu, ali...

Citat:
Ako sam u isto vreme preduzetnička radnja, da li se takav moj prihod fizičkog lica u nekom smislu kosi sa porezima/doprinosima koje inače plaćam (paušalno) ?
Nikako - ali pre bih trazio nacin da to prodje kroz pausalnu radnju nego da se bakcem sa PP-om.
Ako ti ne smeta da kosta koji % vise, mozes da sasvim legalno koristis ShareIt ili nesto slicno - primaju placanje preko PP-a, a mogu direktno da ti posalju na firmu (ili na tvoj racun). To sto mogu da ti posalju na pausalnu radnju ti mozda odgovara mozda ne, zavisi - ali u svakom slucaju moze i na racun fizickog da se posalje, i onda prijavis kao sto si planirao i imas dokaz odakle ti.

Citat:
(osim što mi ne ulazi u osnovicu za penziju)
Ako prijavis, ulazi ti u osnovicu za PIO - nemas nacina da to izbegnes. Znam da je neko ovde ko zna kada rekao da ne mora PIO da se placa po svim osnovama, ali nije hteo da pokaze dokaz, tako da.. (stoji po zakonu za PIO, ali nece te PIO juriti, vec poreska, jer suprotno stoji po poreskom zakonu )


BTW, koja ironija kad imam utisak da IT ljudi sa ovog foruma vise znaju o poreskim zakonima nego ceo nas poreski sistem
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat