Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 05. 2008.   #18
Addicted
novi član
 
Datum učlanjenja: 19.05.2008
Poruke: 5
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Addicted is on a distinguished road
Default

Verifikacija domena radi, ali sa rs domenima to nije jedini a ni najmanji problem.

1. Alexa.com ne konstatuje *.rs domen.
2. Yahoo pretrazivač ne konstatuje *.rs domen, a samim tim i gomila pretrazivaca koji su njegovi klonovi.

Dobra vest je da od pre par dana msn pretrazivac poceo da indeksira *.rs domene.

Google indeksira rs domen, ali mislim da mu ne daje ni približan značaj kao co.yu domenu ili raznim direktorijumima sa po jednom stranom na geocites-u i slicnim sajtovima .

Iz nekog mog iskustva, zaključujem da prelazak na rs domen podrazumeva gubljenje pozicija na pretraživačima (obavezno na Yahoo.com) i vrlo nestabilnu poziciju kada se radi o Google-u.

Recimo, često me Google dovede u prvih 5, pa baci oko 20 do 30 mesta. Oni koji su ispred mene ne promene nijednu stranu sem portala sa linkovima, a ja dnevno promenim bar 30% strana sa novim sadržajem).

MSN iliti Live je "nepoverljiv", a za Yahoo ne postoji *rs domen.

Ono što mene interesuje je šta će biti kada dođe dan da se mora preći na rs domen. Da li će se isplatiti preuranjeni prelazak i da li cu tada (zbog datuma prijave) biti u prednosti nad onima koji su kasnije prešli?
Addicted je offline   Odgovorite uz citat