Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 05. 2008.   #20
Addicted
novi član
 
Datum učlanjenja: 19.05.2008
Poruke: 5
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Addicted is on a distinguished road
Default

Demantovao bih sam sebe što se tiče Google-ta. Nije tačno da favorizuje co.yu domen u odnosu na rs. Čini mi se je "promenjena politika" od pre par dana.

Novom (relativno) sajtu je, u svakom slučaju, bolje da ide na rs domen. Ostaju mu svi inbound linkovi koje napravi.

Kod poptunog prelaska na rs domen, sigurno je da će Google obrisati strane iz cachea (bar je tako sada). Međutim, reindeksiraće ih ponovo u roku od 15-ak dana. Ime sajta na novom domenu obavezno treba verifikovati kroz google webmaster tools.

U svakom slučaju, ne postoji univerzalni recept koji je primenjiv za svaki sajt. Verovatno je najbolje držati paralelno oba domena za one koji imaju dobar pagerank na co yu, jer očigledno Google ne penalizuje takvo ponašanje.

Izgleda mi potpuno logično i da vremenom počne da favorizuje rs domen, jer nema nikakve logike da pridaje veći značaj nečemu što se ukida, a da kažnjava one koji poštuju nova (zvanična) pravila.

Sa druge strane, ostali search engine nisu ni približno tako efikasni u izmenama pravila i algoritma kao Google.

Jednom rečju, ebemliga šta da se radi.
__________________
Astrologija
Addicted je offline   Odgovorite uz citat