Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 10. 2006.   #8
nesh
član
Certified
 
Avatar nesh
 
Datum učlanjenja: 18.08.2005
Lokacija: Niš
Poruke: 80
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
nesh is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za nesh Pošaljite poruku preko AIM za nesh Pošaljite poruku preko Yahoo za nesh
Default

Odavno me nije bilo ovde, tako da "malo" kasnim

Citat:
Originalno napisao jablan
Da li i kako funkcioniše nasle?ivanje klasa u modelu? Ja sam nešto probao, pa nije radilo kako treba (nasle?ene klase nisu generisale spoljni klju? na tabelu osnovne klase u bazi). Tako?e, nije ferceralo u samoj aplikaciji. Bio sam prinu?en da radim good ol' copy-paste...
Za sada nikako, ali se radi na tome.

Ima nacina da se nesto izvede preko menjanja klasa u letu (radio) ali u vecini slucajeva to je veca muka nego korist. Ja za sada koristim OneToOne relacije i namenski napravljene admin form-ove.

Citat:
Originalno napisao misk0
koliko je to stvarno kvalitetno rjesenje za komercijalne sajtove? Mislim, vidim da se tonu default postavki moze override-ovati i to mi djeluje pozitivno, ali da li je stvarno tako buduci da sam ja zagrebao samo po povrsini?
Mislim da se do sada pokazao kao vrlo stabilno i brzo resenje za vecinu primena. Skoro sve je moguce zameniti necim drugim (osim, kao sto Alef rece, url mappera).

Citat:
Originalno napisao misk0
Da li cu doci u situaciju kad nesto jednostavno nece biti 'izvodljivo' na toj platformi? Obecas ljudima kule i gradove (klijentima) i onda se zapetljas ko pile u kucine.
Sve sto nije izvodljivo, za sada, su kompozitni primarni kljucevi a i to bi trebalo da se resi kad se kao (dodatni) ORM doda i sqlalchemy. Takodje, trenutno, ne podrzava rad sa vise baza podataka (radi se na tome) i prava pristupa po za pojedinacne upise u tabelu (i na tome se radi).

Citat:
Originalno napisao misk0
Koliki je user-community i koliko tesko se rjesavaju problemi 'ispod haube' tj prepravke koje izlaze iz standardnih mogucnosti?
Brojanje usera je vrlo nezahvalan posao

Dosta projekata koji su uradjeni u django-u su takodje open source tako da uz malo pretrage moze da se nadje goomila primera.

Prepravke ispod haube, ...., xmmmm, posle 0.95 nisam imao potrebe da to radim, ako i dodje do toga to je obicno ispravka nekog bug-a.

Citat:
Originalno napisao misk0
i da ... koliko je stvarno poznavanje python-a neophodno?
Xmmmm, za osnovno koriscenje ne veliko, ali ako nameravas da radis stvari za koje ne postoje gotova resenja preporucujem advanced level poznavanje python-a, u stvari to uvek preporucujem svima .

Citat:
Originalno napisao Alef
1. Python hosting-a nema baš mnogo, pogotovo onih koji podržavaju Django. Pa ako tvoj klient ve? ima hosting negde, a njegov hosting ne pordžava Django...
Nikada mi nece biti jasni provajderi koji trebaju da samo daju shell nalog (ionako, po mom misljenju, obavezan deo bilo kog hostiga) i da podese FastCGI protokol kao najjednostavniju varijantu ne samo za django, nego i za ruby & co. Ako to ne zele da urade .... uvek ima ko hoce, a ako ne -- VPS vise nije tako skup

Citat:
Originalno napisao Alef
2. Sistem autentikacije još uvek nije baš najsre?nije razrešen i ne podržava HTTP autentikaciju definisanu u rfc2616, ve? samo pomo?u Cookie-ja (neka me neko ispravi ako grešim).
Ovaj sto dolazi je dovoljan za vecinu slucajeva, kome treba ozbiljniji sistem moze da ga sam implementira (http://www.djangoproject.com/documen...ation-sources).

A i sama autentikacija je najvise vezana za admin interfejs, nista te ne sprecava da definises neki drugi sistem van toga.

Citat:
Originalno napisao jablan
Još jedno pitanjce: stekao sam utisak da je onaj njegov admin interfejs prili?no neupotrebljiv, osim za unošenje po?etnih vrednosti u bazu, tokom razvoja. Jesam li u pravu?
Vrlo je flekibilan ali i to ima svojih granica. Kada se dodje do form-ova koji uticu na vise od jedne tabele tu nema pomoci -- mora da se pravi rucno.
__________________
Nebojša Đorđević - nesh
Lead developer / Younify
nesh je offline   Odgovorite uz citat