Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 10. 2009.   #39
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default

Jako dugo nisam radio na Vokativu, a juče se setih da smo pominjali na forumu interfejs za predlaganje oblika vokativa, tako da sam sinoć uhvatio malo vremena i napravio baš to. Primer je dostupan online, a princip rada je jednostavan – sajtu projekta se proslede nominativ i vokativ (i opciono URL do CSS fajla za izmenu interfejsa) i onda se koristeći našu, uvek poslednju verziju baze, napravi vokativ. Zatim se naš i vaš vokativ uporede i zatim se dešava sledeće:

1. Ukoliko su različiti, a pritom naš vokativ dolazi iz rečnika – ispisuje se poruka da morate ažurirati vaš rečnik (bazu)
2. Ukoliko dolaze iz algoritma – nudi se opcija za unos predloga, koji posle prolazi moderaciju
3. Ukoliko dolaze iz rečnika – ispisuje se poruka da je to vokativ iz rečnika i da nam možete javiti na forumu projekta da smo (eventualno) pogrešili



U isto vreme sam razvijao i Vokativ dodatak za Wordpress, koji je već implementiran kod mene na blogu kao i na sajtu Vokativa.



Ime pokušava da pokupi “Dispay Name” trenutno ulogovanog korisnika. Ako to ne nađe (trenutni korisnik nije ulogovan), onda pokušava da pronađe ime u WP kukiju. Ako ga ni tamo ne nađe, funkcija će vratiti false

(sa mog bloga)
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat
7 članova zahvaljuje Nemanja Avramović za poruku: