Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 03. 2006.   #1
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default Šta mislite o jednom ovakvom hibridu?

Original na:
http://www.ilija.biz/area51/entry/pr...dne-ideje.html

Citat:
Imam jednu ideju koja me "proganja" već neko vreme pa bih želeo da čujem vaše mišljenje o njoj

Odmah da napomenem da stvar nije ni revolucionarna, ni sveža, ni ekstra pametna. Nastala je iz potrebe i predstavlja nešto što bih ja bez mnogo razmišljanja pazario. Scenario:

Radni dan, jutro. Skuvam lepo sebi kafu i sednem pred računar. Palim browser, odlazim na http://internal.mojafirma.com/ i ulogujem se. Na dashboardu vidim šta je šta je bitno: nove poruke (mailovi i privatne poruke), aktivni projekti, stvari koje treba uskoro da budu završne ili kasne, ko je sve od ljudi sa kojima sarađujem i klijenata online. Na Whats new tabu vidim šta se sve dešavalo od moje zadnje posete: skore diskusije (interne ili sa klijentima), šta je dodato, rešeno, pokrenuto, gde gori... Pored svih tih elemenata za saradnju sa drugima i oragnizovanje tu je i jednostavan sistem gde mogu brzo da napišem beleške, razradim ideju, napravim pocetnik. Sistem ima mogućnosti za slanje SMSova po potrebi, emailova klijentima, kačenje i organizovanje dokumenata, kačenje na više mail naloga po korisniku... Ima tu još stvari koje mi padaju na pamet, ali da ne zalazimo u detalje previše.

Kao što vidite sistem predstavlja neki hibrid između webmaila, alata za ličnu organizaciju i upravljanje projektima. Slični sistemi postoje, ali ja nisam video da postoji nešto što je napravljeno tako da je akcenat na jednostavnosti i upotrebljivosti, sa taman toliko opcija koliko je potrebno, web bazirano. To je nešto što bih ja definitivno želeo i za šta bih bio spreman da platim lepe pare jer objedinjuje skoro sve moje potrebe na jednom mestu: komunikacija sa ljudima sa kojim sarađujem na jednom mestu plus lična organizacija i organizacija na nivou projekta i tima.

Šta vi mislite o ovome? Da li biste želeli da posedujete ovakvo parče softvera? Da li bi se svidelo vašem šefu? Gde leti, gde pada?
PS: Ako znate nekog kome bi se ovako nešto svidelo obavezno ga pošaljite na ovu stranicu. Želeo bih da čujem što više mišljenja.
Čisto me zanima vaše mišljenje. Nemojte izvoditi nikakve zaključke unapred
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat