Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 01. 2010.   #20
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

@Ekvador: Definisi pojam "domaci PPC program". Postojao je neki pokusaj za to ali sada ne znam da li ima "domaci PPC program".

@Bluesman: Potpuno tacno.

----

Generalno, ja se slazem da sa stanovista oglasivaca je u vecini slucajeva mnogo bolje ici preko Googlea i FB nego ici preko banera na sajtovima. Nekad to nije slucaj kod sajtova koji su dobri, tvoja su ciljna grupa a ne drze google kod ili mu jako malo pridaju vaznost pa ga drze na nebitnim mestima i prakticno nemas koristi neke od toga. Opet sve zavisi kako neko napravi kampanje preko Googlea i FB a kako se dogovori sa agencijama i vlasnicima sajtova za banere i sta promovise.

Ono sto bih hteo da napisem je da pojavom drustvenih mreza i drugih mogucnosti za fino ciljanje vise nije onaj slucaj sto je neko naveo da ako imas sajt od 1700 poseta dnevno ciljane da si bolji od nekog velikog sajta. Jer ako taj veliki sajt (pre svega mislim na drustvene mreze i community sajtove koji imaju dobro ciljanje oglasavanja) vrlo cesto imaju mnogo vise korisnika zainteresovanog za istu tu oblast kao taj sajt.

Drustvene mreze a pre svega mislim na FB i sa njihovim FB connectom ce tek da naprave revoluciju na polju Internet oglasavanja ako budu dovoljno pametni a ne vidim razlog zasto ne bi bili. Ne ulazu se bez razloga tolike pare u drustvene mreze i pored toga sto oni koji gledaju kratkorocno uvek kazu da su to nerentabilni biznisi. Isto kao sto je Youtube bio nerentabilan a vrlo je verovatno da ce za vrlo kratko vreme biti profitabilan a da ne govorim za 10 godina sta ce tek predstavljati.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline