Tema: Grub i RAID1
Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 05. 2012.   #4
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
nije bas ono sto si pitao, ali sto uopste fizicki raid?
ma kad kreiras particije na disku, odaberes taj tip particije (physical RAID) pa onda ides u Software RAID i kazes koje od tih particija uparujes u RAID1.
Koliko sam ja skontao, to je jedini ispravan nacin - prvo particije pa od tih particija pravis RAID - da bi uspjesno butovao sistem. Prvo sam probao napraviti RAID na citavom disku pa ga onda particionisati ali nije uspjelo. Mada mozda je bilo i drugih problema.
Imam ja u tom serveru neki RAID controller onBoard ali to ne radi, tj radi uz pomoc drivera kojih nema za linux i linux logicno vidi razlicite diskove. I kad instaliram linux na jedan disk, pri sledecem butovanju dobijem od "kontrolera" obavjest da je raid ostecen - logicno, jer on nije iskopirao podatke na drugi disk.

elem, problem je bio u trecem.. imao sam jedan disk IDE u toj masini, koji je u redu diskova bio na prvom mjestu. Iako sam ja podesio butovanje sa ispravnog diska (ne sa tog, vec sa /dev/sdb/) GRUB nije htio da radi dok nisam taj IDE disk iskljucio. Jebem ti GRUB i tehnologiju...

hvala robi, sredio sam. Imam / i /home na razlicitim paritcijama i obe pod RAID poljem i sljaka bez probelma. Nisam pretjerano ulazio u to, ali mislim da ti madmraid ili tako neki sw zaduzen za podizanej raid-a.
__________________
@Twitter
misk0 je offline   Odgovorite uz citat