Pogledajte određenu poruku
Staro 29. 04. 2006.   #9
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ni ja ne volim ensim, odnosno vise volim CPanel, ali bilo je nekoliko razloga za ensim: 1. server koji sam uzeo pre 2 godine je bio celeron i administrator mi je preporucio Ensim posto navodno cPanel strasno dize load servera, pa sam iz tog razloga odustao od cPanel.

Kasnije kada sam uzeo mnogo jaci server, pojavio se novi problem: kako prebaciti sve na novi server a da korisnici to i ne primete. Kada kazem "ne primete" ne mislim bukvalno, jer sam ionako svima javio mailom, vec da se ne pojavi ni jedna potreba da zbog mog prebacivanja korisnik mora da ponovu uploaduje sajt, vadi bazu iz backup-a ili ne daj boze nesto gore oko toga. Zato smo odlucili da zadrzimo ensim jer je bilo najbezbolnije.

E sada, plan je da ne pretrpavamo server. Ja lagano mogu da stavim bar 300-400 domena na postojeci server i da load ne predje 1, medjutim zbog nekog "fer odnosa" ne zelim to da radim. Cim se popuni ovaj server, kupujem jos jedan na koji cu da stavim sve "from the scratch". A onda cu da ponudim, naravno besplatno, svima koji su na starom serveru - da predju na novi ili ostanu na starom.

Ko zna, jednog dana, zavisi kojom se brzinom sve razvija, mozda i stavim windows server, pa hostujemo sve Microsoftove tehnologije. Vec sam i razmisljao o tome, ali sam odlucio da se ne zalecem, posto se server placa za godinu dana unapred i nije uopste mala kinta, narocito ako moras od jednom da das.

Ali, stvarno necu da pretvorim ovu temu u samo-promociju, jer najiskrenije to nije bila ideja. Ideja je bila samo da "prokomentarisem komentare" na koje sam naleteo na drugim forumima - posto su stvarno odraz nerealnih stavova pa cak u vecini slucajeva i potpunog neznanja.

Ja na serveru imam dozvoljeno 4 Terabajta, tako da bandwidth nije nikada ni bio problem (kao sto rekoh, samo 4 sajta prelaze 1GB mesecno), ali stvarno nisam hteo da palim ljude glupostima, medjutim mislim da cu povecati svima bandwidth pa da vidimo da li ce biti zadovoljni razni "znalci".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 29. 04. 2006. u 19:06.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat