Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 12. 2005.   #4
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Vec neko vreme se prica o nameri Google-a da pocne da pruzi servis prodaje oglasavanja i u tradicionalnim ili "offline" casopisima. Google se ukljucuje na sve vise polja posto se gotovo sve uklapa u njihovu misiju "organizovanje svetskih informacija". U svakom slucaju, Microsoft ce imati (i vec ima) velikih problema sa Google-om. Bilo mi je zanimljivo kada sam citao intervju koji je Bill Gates dao New York Times kada ga je novinar pitao da li cete uraditi sa Google-om isto ono sto ste uradili Netscape-u 1995., Gates se nasmejao, malo rasirio ruke i rekao: "Ne njima cemo uraditi nesto drugo".

Cinjenica je da novopostavljeni Microsoft CTO Ray Ozzie ima veliko poverenje Gates-a u razvoju novog nacina poslovanja putem web servisa i njihove Live strategije sa kojom ce pokusati da pariraju Google-u. Cak se spominje da se planira placati korisnicima sto vrse pretragu na pretrazivacima. Zanimljivo je kako Microsoft svakih pet godina donosi velike promene strategije: 1995. odluka da se paznja posveti Internetu, 2000. .Net, a 2005. Live era.

Meni se cini da ovog puta situacija po Microsoft nece biti ista kao sa Netscape-om. Ne znam sta drugi misle o tome...
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat