Pogledajte određenu poruku
Staro 20. 02. 2009.   #109
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Imate na mom blogu tekst o ovoj temi gde je na početku članka dat primer efekata oglašavanja sajta SuperSte.net (neko drugi može dati link, a ja ne...).

@Miloje - Poznato je da firme oglašavanjem na nekom uticajnijem mediju "plate" prolaz za "praćenje aktivnosti" firme. To znači da firma ili agencija šalje saopštenja, ali ona ne budu objavljivana dok se ne sklopi sponzorski aranžman. Ima tekst o ovoj pojavi na blogu Dragane Đermanović.

Što se tiče banera uz kontekstualno oglašavanje, baš sam juče na twitteru postovao link o SEM Reach Media aktivnostima Yahoo-a - http://twitter.com/varagic/status/1226607082.

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
kontekstualno [ciljano] oglasavanje i jeste buducnost.
U Srbiji je to već sadašnjost, a u svetu počinje da biva i prošlost (kako Eniax kaže). Sve češće se pojavljuju članci na temu visokih troškova PPC oglašavanja (neko je ovde isto pomenuo, a i ja sam pominjao u jednom članku kod mene na blogu), a i naredna decenija na Webu NEĆE biti u znaku pretraživača (kao što je ova) - što znači da će se kod nas ovi tipovi oglašavanja zadržati još dosta vremena (bar 5-6 godina). Bihejvioralno oglašavanje se ne koristi puno ni u svetu (treba imati pogodan sajt za postavljanje ovakvog tipa oglašavanja), ali je efikasno.

U prilogu je primer efikasnosti tipova oglašavanja.
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	roi-marketing-sherpa-2009s.gif
Pregleda:	674
Veličina:	15,3 KB
ID:	641  
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat