Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 09. 2009.   #16
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Slazem se sa Bizijem da ima mjesta i za druge igrace, ali su mi zaista nevjerovatni podaci sa Markokovog bloga, da kako glavni svjetski tako i svi nabrojani domaci i regionalni SN sajtovi dozivljavaju iz mjeseca u mjesec pad posjete pocevsi od avgusta 2008. Ocekivao bih mozda blaze linije rasta, ali pad kako Google Trends za neke prikazuje i od 50% za 12 mjeseci mi je zaista cudnovat u podrucju koje dozivljava nevjerovatan rast.

Sta se desilo u avgustu 2008?
Google kaze da je tada Facebook je pustio u rad Facebook Beta, novi interfejs bolje prilagodjen korisnicima, u to vrijeme je pusten u rad i Facebook Connect. Fine stvari, ali ne vjerujem da su one uzrok. Prije ce biti da je to trenutak kada se na FB sakupila kriticna masa korisnika, da je pocelo da biva neobicno ako nisi na "Fejsu".

FB sada pomalo raste, nisu vise ona brda na graficima, ali svakako da ne pada.

Moguce da bi udruzivanje domacih i regionalnih mreza u nesto sto je jace od njih pojedinacno moglo da bude odgovor, posto mi se cini da ima slucajeva da jaki lokalni igraci odoljevaju FB-u na nekim trzistima.
__________________
Donesi.com SrediMe

Poslednja izmena od zira : 07. 09. 2009. u 20:41.
zira je offline   Odgovorite uz citat