Tema: Zapali
Pogledajte određenu poruku
Staro 22. 10. 2010.   #12
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
@DragiTata bas sam tebe cekao da se javis ovde

Posto ja vec 5 godina radim za Beano, jedan od (najrealsticnijih) planova je da zapalim sa porodicom u USA. E sad, umesto da te cimam na PM, mozda nije ovde lose reci kakve su mogucnosti dobijanja radne dozvole (bese H1B viza)? I ako postoji neki link gde to sve moze da se iscita daj Koliko znam od kolega to je vise cimanje za poslodavca nego za onog koji trazi vizu?
Ух, зависи

Ако већ радиш за ту фирму, можда је лакше и брже да добијеш L1 визу (трансфер у оквиру фирме), а и жена би ти имала радну дозволу (јесте тешко, мада не немогуће нострификовати диплому за лекаре, али и нпр. медицинске сестре су јако добро плаћене, па можда може да ради и то). Што се H1 тиче, пре рецесије је била толика навала на то чудо, да су све отишле још првог априла за следећу фискалну годину која почиње првог октобра. Вероватно се ситуација променила од кад је економија потонула.

Што се ресурса тиче, ја сам доста користио овај сајт: http://immigrationroad.com/ Чини ми се да је још увек у добром стању, па погледај шта има тамо.

И на крају, слободно ми пошаљи ПП или мејл ако озбиљно кренеш да радиш на томе. Мало сам баталио праћење имиграционих процедура од кад сам коначно добио зелену карту пре две и по године, али дотле сам могао ладно да пређем у адвокате.
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dragi Tata za poruku: