Pogledajte određenu poruku
Staro 04. 12. 2012.   #42
serge
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 25.07.2008
Poruke: 39
Hvala: 5
11 "Hvala" u 8 poruka
serge is on a distinguished road
Default

Nije nikakav problem poterati Wordpress da radi sa 100.000 poseta dnevno na sasvim prosecnom serveru. Sa dobro podesenim wordpress-om na single serveru koji kosta oko 300USD mesecno mozes da poteras oko 300.000 poseta dnevno. Ovo je iz licnog iskustva. Wordpress mi je hakovan jednom za 5 godina na jednom sajtu. Mislim da sam imao neki los plugin. To se desilo pre dve godine otprilike. Toliko o Wordpressu, posetama, idiotima i isplativostima.

Ono sto predstavlja problem je dovodjenje wordpress u to stanje da izdrzi veliki broj poseta. Za to ce ti trebati znanje (licno ili od nekoga kupljeno). Doduse, ako ti dodjes do toga da moras da optimizujes Wordpress da ti radi sa stotinama hiljada posetioca dnevno, onda je to slatka muka, jer ces onda zaradjivati dovoljno para da platis nekoga da to i uradi.

Wordpress je jeftin u startu. Uz veoma malo ulaganje mozes da pocnes nesto svoje. Problem je sto ces i sa Wordpress-om morati da ucis gomilu stvari o tome sta znaci imati i razradjivate website, a i pre ili kasnije moraces da platis pare nekome da radi development naprednijih stvari (ili da Wordpress izdrzi 100.000 posetioca). Jedino sto Wordpress pruza jeste za 100$ gomila pocetnih funkcionalnosti (od kojih ti neces znati 80% ni da postoje).

Moja poenta je sledece. Ulozices malo za Wordpress u pocetku i onda ulagati sve vise ako ti projekat pocne rasti. Ako platis developera na pocetku da ti isprogramira kod po tvojim specifikacijama, platices vise na pocetku ali ces kasnije morati manje da platis za optimizacije i razna cuda (ako programer ista valja).

Sve ti to dodje na isto i zavisi od toga koliko na pocetku mislis da ulazes. Posto vidim da si planirao da das 1200$ i da si jos trazio ljude da se utale sa tobom u startu, mislim da ne planiras da dajes puno para na pocetku tako da fino startuj sa najjeftinijom varijantom (wordpress-om) pa ako ti se svidja drzanje vlastitog websajta i umes da zaradis koji dinar od toga onda razmisljaj o rekodiranju, refactoringu, dependency injection-u i kom god andraku hoces.

P.S. Taj script sto si pominjao je potpuni promasaj zato sto ljudi koji je prodaju ne pominju nikakvo pravno lice koje stoji iza te prodaje. Nema adrese ni broja telefona. Nema ni jedan site naveden da koristi njihovu skriptu. To sto oni pominju da njihova skripta moze da izdrzi x ili y upita i poziva su samo reci na njihovom sajtu. Sve u svemu - zaobici u velikom luku.
serge je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" serge za poruku: