Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 05. 2007.   #15
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Instalirao sam Delphi 2007 for PHP više iz radoznalosti - moram priznati da sam pomalo zbunjen. Iako sam nekada radio u Deplhi-ju, doduše godinama nisam instalirao Delphi niti sam pisao bilo šta u Pascal-u, interface je sličan ali se dosta razlikuje.

Za one koje interesuje - Dephi for PHP je kompletan framework, delimično njegov a delimično koristi druga open source rešenja. Ideja je ista kao nekada - imaš "new form" pa trpaš objekte, dodeljuješ proertise, od PHP do javascript... nisam puno vremena testirao, možda desetak minuta, kako rekoh čisto iz radoznalosti, ali mi je generalni utisak da ovo nikako nije alat za početnike i one koji žele da uče PHP. Za razliku od ranijeg Delphi-Pascal sa kojim je početnik mogao relativno brzo da napravi bilo šta a posle par meseci već može da pravi ozbiljnije aplikacije.

Dolazi uz kompletan apache i PHP i postoji vlc za mysql, vrlo lepo radi run, debug ... kako se i očekuje od delphi-ja. Ako neko ima želju da proba - neka se javi.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat