Pogledajte određenu poruku
Staro 03. 05. 2006.   #33
Denis_Radenkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Denis_Radenkovic
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Lokacija: Madtown, the capital of 'America's Dairyland'!
Poruke: 252
Hvala: 2
7 "Hvala" u 6 poruka
Denis_Radenkovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Dakle, pre nego sto mi pricate o konceptu web 2.0 definisite ga ;-) Ovako je malo nejasno ;-)

Definicija podrazumeva da je web 2.0 web aplikacija koja poseduje odredjen skup osobina, kako bih ja to mogao razlikovati od... ali i Bittorrent je tu ;-) Sta je taj web 2.0? ;-)
Ne bih rekao da je Web 2.0 aplikacija ...mozda ga cine odredjene vrste aplikacija, dunno.

Kako god, kad kazem koncept, mislim na to da se sve ove aplikacije medjusobno nadogradjuju. Praktican primer, ja mogu da imam YouTube i Flickr akount, moj blog, delicious itd sto su sve aplikacije za sebe i sve to mogu da strpam u Ziki.com recimo, koji se pojavio nedavno, i ciji servis se nadogradjuje na vec postojece servise.
Izolovane aplikacije imaju male izglede da opstanu. Jedan od razloga je verovatno i prakticnost - zbog cega da pravim galeriju slika na svom sajtu ako mogu da imam Flickr akount koji, ako treba, mogu da integrisem i u privatni sajt/blog? ...izgleda da je nesto zeznuo, ali kad se vrati sajt pogledaj, jer mislim da je najbolji primer integracije Flickera u privatni sajt.

Anyway, I hope this make sense
Denis_Radenkovic je offline   Odgovorite uz citat