Tema: debugger
Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 03. 2006.   #7
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Daj mi ime i prezime (ili username ako ime i prezime nisu uneseni) čoveka koji je kreirao kompaniju kojoj pripada trenutno ulogovani korisnik (realan primer):

PHP kôd:
logged_user()->getCompany()->getStartedBy()->getDisplayName(); 
I za svaki ovaj korak imaš code proposal jer svaka od navedneih funkcija vraća objekat sa nizom metoda. S obzirom da su User i Company klase jedne od osnovnih u sistemu prilično su "bogate" metodima i poljima tako da nema sile da ih sve pamtiš.

Ljudi koji rade sa PHP4 (pošto kod gore radi tek od PHP5) i uopšte malo koriste objekte neće umeti da cene tu mogućnost. Isto kao što meni u poslu ne treba maska za varenje, tako njima ne treba ovo

Citat:
Originalno napisao jasmanac
Videla zaba da se potkivaju konji pa hoce i ona
U konkretnom slučaju ne leži ova izjava. Mene je stvarno čudilo zašto Zend nema ovo još od ranije jer je ova mogućnost bukvalno osnova svakog ozbiljnog IDEa. To će reći svako ko je u istima radio.

PS: Nije bitno poređenje sa "ozbiljnim" razvojnim okruženjima. Mnogo bitnije je koliko stvarno date mogućnosti utiču na tvoju produktivnost. Iz iskustva znam da meni najviše pomažu Code proposal (uključujući i slučaj vrednosti koju vraća funkcija, a koja je dostupna od ZS5), Go to resource (globalni i iz koda (klik na ime funkcije baca na njenu definiciju)) i Find in files.

PPS: jasmanac, koliko vremena dnevno provodiš programirajući u PHPu?

Poslednja izmena od Ilija Studen : 23. 03. 2006. u 14:33.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat