Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 08. 2009.   #152
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

@borstale: pa to ti i govorim. Uradili ste čitav posao, i sada ste to prepustili drugima (i to ne baš "bilo kome" nego "onima drugima") a ti krećeš ponovo od ničega. U stvari, ne znam koji si ti dodatni kvalitet dobio time što otvaraš novi sajt a imaš već razrađen sajt.

BTW, ne razumem u kom kontekstu porediš to sa Beogradom. Tu si me baš našao sa tim izgovorom. Jel' to opet Beograd kriv za sve? Kada počne ta priča "vi u Beogradu imate a mi ovde nemamo...", prvo što mi padne na pamet je "pa ko ti brani da napraviš to?". Smeju se ljudi Palmi, te žirafa, te ovo-ono... ali tako treba da se radi. I ja to podržavam 100%, tu njegovu borbu za tu žirafu. To je simbolična borba. Čovek hoće to da uradi i uradiće sve da to postigne. U kojoj drugoj situaciji bih ja iz Beograda imao potrebu da spakujem porodicu i zapucam u Jagodinu? Čovek je napravio nešto tamo i ja (kao i mnogi drugi, vidim po tablicama parkiranih automobila) idem rado tamo da potrošim par hiljada dinara. On nije sedeo na rukama i kukao "beograd je kriv za sve" i "mi nemamo" - uzeo čovek i napravio. I nema veze ni šopen ni to što je čovek seljak. Čovek radi - to je ono što je potrebno, videli smo šta se dešava kada je "salonski intelektualac" na vlasti.

Najglasniji u tom kukanju su nekako nišlije, malo malo pa neka grupa na FB "mrzim beograd i beograđane". Pa onda još meni pošalju invite?!?! I sami mogu da vide da kada se organizuje nešto u Nišu (od IT događaja do filmskog festivala) - napuni se i Niš. U čemu je onda problem? Šta je to u stvari prepoznatljivo niško? Ništa. I ko je za to kriv? Beograđani? Guča je selo sa 30 kuća i oni napraviše nešto vredno, računam da prosečan gučanac može da živi bar pola godine od toga što zarade za tih par dana. Što Niš ne napravi "festival gitare", jebem li ga, i od toga ne napravi brand? Ne može jer ne daju iz Beograda? Ili im je lakse da sede, kukaju i nađu krivca među drugima.

Pa šta je bilo onomad sa Novim Sadom? Kukaju kako je sve centralizovano u Beogradu, a kada se organizovalo nešto u Novom Sadu onda je bilo "zli beograđani došli u Novi Sad da nam prave ovde gužvu i pometnju". Pa jel' hoćeš ili nećeš? I čisto da znaš, ta "gužva i pometnja" je ovde svakodnevnica, beograđani bi bili najsrećiniji kada bi se bar deo državnog aparata preselio recimo u Niš, Jagodinu ili Leskovac, zašto da ne i u Bor. Evo sada planiraju da presele sve u Novi Beograd, ne znam ni jednog novobeograđanina koji je srećan zbog toga.

Osim toga, o svemu tome odlučuju političari, a koliko je meni poznato jako je malo beograđana među njima.

Sorry, ali ovo već duže vremena planiram da kažem jer mi je muka više da gledam iste priče svuda, ti si mi samo dao šlagvort.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat