Pogledajte određenu poruku
Staro 15. 06. 2005.   #5
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Mislim da je Ilija 100% tačno definisao problem. Uz ovo što si rekao dodao bih da nisu samo čelni ljudi banaka problem. Svojevremeno sam dok sam radio u Boox-u imao "zadovoljstvo" da sarađujem sa ljudima iz jedne velike IT firme (iz tvog grada Ilija) oko pravljenja nekog xml based backenda za Boox-ov sajt. Prilikom razgovora sa predstavnikom te firme na moju konstataciju da ništa što su radili nije po standardima i da ja koji uopšte i nemam Windows instaliran ne mogu ni da učitam njihov sajt, odgovor čoveka (koji je mislim Generalni Manager firme) bio je "izvini ali, samo kreteni ne koriste IE".

Inace delta banka je tek nedavno promenila svoj stari sistem (koji je radio ok na non IE browserima). Ja licno koristim njihov sistem samo za proveru stanja na racunu, ne bih se usudio da bilo sta placam preko njega. Covece cak im ni cert nije validan, dal da uopste gledam dalje Inace, nista bolji nisu ni ostali sistemi nasih banaka kojima sam imao pristup. Da stvar bude jos gora, problem nije samo do srpskih banaka. Recimo moj kolega koji zivi na Floridi je morao da salje custom user agent iz Mozille (IE user agent naravno) kako bi ga banka pustila uopste da udje u sistem.

U poslovnom svetu na zapadu, IE je defacto standard. Mnoge non IT firme uopste i ne daju administratorske privilegije zaposlenima na njihovim racunarima, tako da koristis sta imas instalirano na sistemu. U takvim firmama IT sector odlucuje koji browser se koristi, a trenutno to je (jos uvek) IE. U nekim firmama (IBM recimo) pocinju da preporucuju druge browsere, ali tu se promene desavaju jako sporo tako da ce bez obzira na kvalitet IE jos dugo biti (de-facto) standard.
dinke je offline   Odgovorite uz citat