Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 11. 2007.   #24
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Ovo je po meni skroz OK:

1. Kada počinješ kršiš pravila jer nisi ni svestan da ista postoje (Dreamweaver + tabele za layout faza, eksperimentisanje, yada yada)

2. Počneš da učiš pravila i trudiš se da sajtovi prolaze validaciju, trošiš sive ćelije na kontanje razlike između Transitional i Strict, pratiš pisanija ljudi opsednutih web standardima etc

3. Kršiš pravila jer si svestan šta time gubiš i postižeš. Iskreno, morao bih biti ekstra pijan da mi padne na pamet da je serviranje Stricta kao application/xhtml+xml dobra ideja i da to koristim za komercijalnu aplikaciju. Jednostavno je NEBITNO, a moraš ekstra da se drndaš zbog toga.

Bottom line: većina dokumenata koje napravim su validni jer mi je ceo taj sistem ušao u rutinu i kod je znatno lakši za debugovanje, ali mirno spavam iako koristim target="_blank" i tabele za neke kompleksnije elemente za koje moram da se postaram da će raditi isto u svim browserima i da će biti rock-solid kada se na njih nakači gomila JavaScripta. Niko od activeCollab mušterija mi to do sada nije zamerio, a samo njihov glas vrednujem trenutno

Poslednja izmena od Ilija Studen : 28. 11. 2007. u 10:02.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje Ilija Studen za poruku: