Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 03. 2009.   #1
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default najbolji setup za multi-user hosted resenje?

Treba da uradim hosted web servis, gde ce korisnici imati svoje virtuelne hostove, baze i FTP pristup svaki svom folderu (i naravno nasu aplikaciju preinstaliranu). E sad, zbog lakse distribucije software-a, ne mogu da koristim apache suexec + php CGI/fastCGI varijantu, koja bi verovatno bila najbolja, pa se sad lomim kako da odradim to najbolje u plain vanilla apache+mod_php varijanti...

Da li mi je bolje da pokusavam da to izvedem kastomizacijom nekog gotovog web panela (i koji bi mi preporucili?), ili da odradim neku svoju DIY varijantu? Ja vise naginjem ka tome da sam to isprogramiram, jer mi ne treba najveci deo funkcija kontrolnih panela, zapravo samo mi treba nacin da resim kreiranje accounta i privilegije nad fajlovima, i to je to, nista drugo mi ne treba..

Jednostavno resenje koje mi je palo na pamet je da kreiram za svakog usera po jedan account, bazu i vhost, dodam im apacha u grupu tako da php ima pristup svim fajlovima, a FTP ogranicim preko chroota na par foldera po useru, u kojima ce biti iskljucena podrska za bilo kakav skripting (cisto da mogu da uploaduju slike i templejte i nista drugo). Koje su rupe u takvom resenju? Da li moze neko da mi predlozi nesto bolje?

Koji su limiti jednog hosting servera? Koliko baza i sajtova moze da se digne na jednom mysql-u i apachu, a da taj broj ne krene da utice na perfomanse?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 25. 03. 2009. u 23:29.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat