Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 10. 2008.   #63
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Nisam u poslu sa sadržajem, ali koliko pratim celu ovu temu jedino što mogu da prokomentarišem je da jako malo ljudi krene u projekat sa iskrenom željom da napravi posao i novac od toga. Uglavnom su to neki drugi motivi...

Natašin primer je meni skroz OK - pravi sadržaj za pravu publiku u pravo vreme. I iskreno - "Matori, to košta toliko". Kakav crni AdSense, kakvi bakrači. Ako je to primarni izvor prihoda, meni to liči na prostu lenjost (ubacim dve linije JS-a i ja završio).

Mislim da je presudno u celoj priči pretplatnički model i činejnica da je pucala na ljude koji imaju i voljni su da potroše novac kako bi došli do kvalitetnih informacija u formi koja se lako konzumira.

Guideline za prodaju stvari profesionalcima: nađi grupu koja ima novca i ponudi im proizvod i/ili informaciju koji im je potreban, a uz to im štedi bar 10X novca nego u situaciji kada bi sami morali da razviju taj proizvod / dođu do potrebnih informacija. Onda im to isto PRODAJ (neće doći sami). Ukoliko je tržište već zrelo i imaj niz razvijenih igrača, gledaj da je segmentirano bez jasnog lidera - tu se mnogo lakše uglaviti. Ukoliko je mlado, a znaš da ima novca u njemu, tim bolje po tebe - imaš head-start.

Bah... Zvučim kao mudroser sa nekog seminara Uglavnom, poenta je da kao cilj imaš profit i ozbiljno pristupiš projektu. Koliko uložiš i kako pristupiš celoj stvari, tako ti se vrati. Mada, uvek je lakše kriviti tržište (nema u Srbiji para), horoskop i devedesete

Poslednja izmena od Ilija Studen : 19. 10. 2008. u 19:17.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
5 članova zahvaljuje Ilija Studen za poruku: