Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 10. 2008.   #69
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Ne govorimo ovde o programerima.

Govorimo o običnim ljudima, Srbima koji su prosečno obrazovani i rade neki svoj posao. Neko mu otvori adresu sajta, postavi Worpdress, malo mu dotera temu, a on da nauči da piše stranice. Na srpskom jeziku.

AdSense ne treba uzimati o obzir, od njega u Srbiji realno ne može da se zaradi 500-1000 eura mesečno ni u ludilu i oko toga se svi slažemo. Znači, molim vas da Google AdSense do kraja ove teme ne pominjemo, jer se tema nepotrebno zagađuje pesimizmom.

Kontekstualno oglašavanje je za ljude koji ne žele uopšte da se cimaju oko prodaje oglasnog prostora, već samo žele da copy-pejstuju nekakav kod u svoj sajt i da im pare padaju sa neba...

Znači hajde da uzmemo u obzir da osoba X želi žestoko da se iscima oko prodaje... ima recimo sajt o venčanjima koji je jako posećen... i pretpostavimo da ima mnogo više talenta za prodaju od prosečnog programera jere je pre toga radio više sa živim ljudima (tu je njihova osnovna prednost)... osoba X će se cimati, ići po buticima za venčanice, po salama za venčanja... ugovaraće, pregovaraće, daće im prvi mesec besplatno... razne modele da oni mogu da osete efekat...

Zašto je ovo bitno - zato što sve dok ovakav običan čovek nema svest o tome da MOŽE, nema ništa od unapređenja contenta u Srbiji.

Znači dok ne počnu priče poput "Jel si čuo bre, komšija Rade napravio na onom Internetu neki sajt, piše o automobilima, dao prošlog meseca otkaz u firmi jer počeo da zarađuje isto ko i tamo.... a znam ga, taj nikad nije znao s kompjuterima, sve prepisivao matematiku u srednjoj.... daj da vidim i ja kako se to radi, pa da vidimo nešto, evo moja žena je zubar, može da piše nešto o medicini, tamo u domu zdravlja primila prošlog meseca dvaes' pet hiljada... daj da probamo to sa tim Internetom...."

Kad do toga dođe onda mislim da imamo tu priču koja je potrebna za unapređenje domaćeg weba.
__________________
Blog: www.istokpavlovic.com
istok je offline   Odgovorite uz citat
6 članova zahvaljuje istok za poruku: