Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 10. 2006.   #77
dark_mark
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 134
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
dark_mark is on a distinguished road
Default

Hajde da probamo da na stvari gledamo kako one izgledaju offline pa da probamo da izvučemo neke zaključke...
....uzorak za analizu je sa ovih prostora...

- kad uđeš u neku firmu prvo se osvrćeš oko sebe. ako ti enterijer uliva pozitivno mišljenje ideš dalje.
- saslušaš menadžera šta ima da ti ponudi. opet filtriraš stvari pa ako ponuda ima smisla i u skladu je sa tvojim interesima....ideš dalje.
- finansijska konstrukcija se obično zaključuje tako što se partneri dugo, dugo gledaju u oči pokušavajući da provale šta je krije iza svega, ko će koga da prevari i ko dobija, a ko gubi. naravno postavlja se pitanje dali će da ispoštuje rokove plaćanja itd.
Zaključak :
- ljudi su dugo bili varani jer nisu znali
- ljudi nisu navikli na timski rad jer i sami sve znaju
- tako ljudi "znaju" da su online servisi gluposti
- ljudi greše jer ne znaju koliko ne znaju
- btw može li Infrared port da zameni gledanje u oči
- i može li više neko da nauči te ljude
Pitanja :
- ako investiraš u portal možeš li da pogledaš sam sebe u oči i priznaš koliko je stvarno koristan
- ako je koristan imaš li snage da naučiš ljude da ti veruju jer ti sve radi baš kao što piše
- ako ti sve upali tvoj sam fan (ovo nije pitanje)

Mislim da ovde imamo IF petlju.
Ali mesto kao www.donesi.com je koristan,zanimljiv i sviđa mi se što je baziran na osnovnim potrebama ljudi. Na takvo mesto možeš da "lepiš" šta god, jer će tu ljudi dolaziti da klopaju. Ako probije sve prepreke i pruži stvarno ono čemu je namenjen, doprinće poverenju u online uopšte. Počnite da pravite jednostavna i korisna mesta na WEB-u pa onda upgrejdujte na šta god.
Velike firme imaju velike projekte koji se uglavnom oslanjaju na monopolistički položaj, ali u skladu sa dobrim poslovnim običajima. Ideje kao "donesi" pre će unaprediti IT , nego ne znam koliko složen portal.
Korisnici na kraju izvuku deblji kraj.
dark_mark je offline   Odgovorite uz citat