Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 09. 2012.   #2
kai
profesionalac
Professional
 
Avatar kai
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 292
Hvala: 12
29 "Hvala" u 11 poruka
kai is on a distinguished road
Default

U suštini svejedno je da li otvaraš kao fizičko ili pravno. Pošto su recimo LLC "pass-through" entiteti za taksaciju, ja sam lično bliži otvaranju kao fizičko lice jer onda imaš status "non-resident alien"-a i oslobođen si plaćanja US poreza ako su ti prihodi na Delaware LLC pristigli van teritorije USA, mada i ako posluješ u USA i to može da se reši otvaranjem više kompanija različitih pravnih formi.

Povlačenje novca funkcioniše tako što otvoriš bank account i raspolažeš sa novcem kako ti volja (u granicama zakona). Agenti koji otvaraju firme pomažu i oko otvaranja računa, a i neki i oko setupa payment gateway-a. Porezi su priča za sebe (i nije naivna tematika), zavisi od pravne forme (da li otvaraš LLC ili C-Corp), ako je C-Corp koliko akcija imaš izdatih, da li prihode iz poslovanja ostvaruješ na teritoriji USA ili van nje, itd.

Ja iskreno preferiram Delaware u odnosu na recimo Wyoming ili Nevadu. Mislim da je zapravo Wyoming prvi uveo LLC pravnu formu u USA, ali je poslovna i sudska praksa u Delaware-u ubedljivo najefikasnija.
kai je offline   Odgovorite uz citat