Pogledajte određenu poruku
Staro 18. 11. 2006.   #4
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Pajo, naravno da na sajtu stoji kopirajt. Link pokazuje na dokument koji se ucitava u frame (ebiga, to je napravljeno u vreme kada od PHP-a nije bilo ni P).

I ko sto kaze ivanhoe, ja ne moram da stavljam kopirajt poruku. Samim tim stosam objavio fotku, obezbedio sam kopirajt.

Ma uopste ne zelim da ih cimam zbog toga, fotku su upotrebili na mestu na kome bi je mogli upotrebili i da su me pitali.

Meni samo smeta to bahato ponasanje, da se uzima bez pitanja i to upravo od B92.

Poslao san im juce komentar i naveo stvarni izvor fotke (nisam dizao dreku). Naravno da su ignorisali, a komentar nije prikazan.


Skoro sam imao jos neverovatniji slucaj. Vidim na Vikipediji svoju fotku, a odmah ispod nje jos jednu, pogledam detalje a ono kao vlasnik prava potpisan drugi sajt i to ne samo da je potpisan, nego je uz fotografiju prilozeno pismo kojim je taj sajt dao odobrenje Vikipediji da koristi fotke. Odem na taj sajt a tamo ako ima 20% fotki za koje bi moglo da se pretpostavi da su njihove, sve ostalo je ocigledno pokupljeno sa Interneta. Na Vikipediji su odmah reagovali i uklonili ih, a ja sam im iste fotke dao u vecoj rezoluciji.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat