Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 04. 2010.   #23
zlukic
novi član
Na probnom radu
 
Avatar zlukic
 
Datum učlanjenja: 21.02.2009
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 15
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zlukic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao dragansta Pogledajte poruku
Potpuno si u pravu. Kao neko ko se 10 godina bavio prodajom, mogu da kazem da su cene oglasavanja na nekim sajtovima bezobrazno visoke. Uzmimo za primer sajt kudazavikend. Baner 160x600 kosta 1700 evra mesecno. Ja sam se oglasavao na lokalnim televizijama, u lokalnim i Novosti oglasima i uvek sam pratio koliki efekat imam od oglasavanja na pojedinim medijima.
U pravu si.
Realna cijena banera kod tog sajta bi bila negdje oko 600 evra.

Sad tu se uzima i faktor naduvavanja cijena kako bi se kroz pregovore dobila sto bolji plasman ili da se klijent primora na duzi period oglasavanja uz povoljan rabat.

Nisam u potpunosti pratio tok rasprave, ali prema zadnjim diskusijam sticem utisak da se sve vrti oko cijena i efekta. Razlika je velika da li ces oglasavati na sajtu koji ima 500K posjete mjesecno ili na sajtovima od 5M ili 50M posjete mjesecno. Svuda su razlicite cijene, ali je i efekat drugaciji.

Na posjecenijim sajtovima mozes baner fokusirati na odredjenu oblast koja je priblizna onome sto ogasavas i tu ti je efekat pono veci, dok kod manjih sajtova to je teze izvesti osim ako nisu usko specijalizovani.

Osim toga postoji ogromna razlika izmedju adsense i banera. Kod prvog se ocekuje efekat od klika dok kod drugog vizualni dozivljaj ostavlja utisak i stvara odgodjeni efekat. Tako da ganjati kod banera CTR meni izgleda smjesno.

Ono sto se moze ocekivati da poslije 10 dana emitovanja reklame CTR drasticno zamre ili ostane u zanemarljivim tragovima. Obratite paznju na statistike pa ce te uociti kako se ponasaju koji posjetioci odredjenih sajtova. Razlike postoje.
zlukic je offline   Odgovorite uz citat