Pogledajte određenu poruku
Staro 21. 02. 2013.   #1
surferxyz
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Poruke: 12
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
surferxyz is on a distinguished road
Default .Net - Funkcija za upoređivanje audio snimaka - za djecu sa poremećajem u izgovoru

Zdravo svima.

Prijatelj mi ima sinčića sa poremećajem u izgovoru određenih riječi. Terapije kod logopeda su pomogle u izgovoru glasova. Sve ih ispravno izgovara, al kod pojedinih riječi se stvaraju problemi. Malac nije svjestan da ih izgovara pogrešno.

Pokušali smo pronaći kakav programčić koji bi mu pomogao u učenju ispravnog izgovora, ono da klinac snimi izgovor, da ga posluša, uporedi sa ispravnim, pokuša ponovo...

Ali nismo uspjeli pronaći ništa slično, tako da sam odlučio da napravim jedan takav softverčić. Ništa komplikovano, snimili bi se određeni zadaci (riječi), mali bi mogao da posluša riječ, snimi svoj izgovor, posluša ga, i uporedi sa zadatim (ispravnim) izgovorom, pokuša ponovo ...

Nakon dužeg uvoda ide i moje pitanje.
Da li postoji kakav library koji bi uporedio snimljeni izgovor sa zadanim i dao nivo tačnosti ili sličnosti sa zadanom rijeći, ali da ne uzima boju glasa u obzir.

Bila bi to dobra motivacija za malog kada bi mu mogao pokazati njegov napredak i davati mu neke motivacijeske nagrade, bodove i slično...

Želio bih da od tog procesa napravim zabavu tj nešto kao igricu.

Mislim da postoji potreba za takvim rješenjem, tako da sam planirao da to realizujem kao opensource projekat.
surferxyz je offline   Odgovorite uz citat