Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 11. 2009.   #1
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default Kako se instalira Flash na Linuxu

Molim nekog Vista-hejtera da mi objasni kako da instaliram Flash na Linuxu.

Radim neki .NET projekat i u naletu altruizma pomislih da je lepo da to bude Mono, pa da i Linuxaši imaju neke koristi.

Koliko sam optimista povodom tog projekta, govori i činjenica da sam seo za PC prvi put 1986. i evo, posle 23 godine, dočekao da vidim i Linux. Odem na ubuntu jer za njega sam čuo, downloadujem ISO, kreiram VM, lepo to sve prodje.

Prva web strana mi traži Flash plugin. Odem na get.adobe.com/flashplayer i tamo dobijem 4 (?) opcije:

- YUM
- .tar.gz
- .rpm
- .deb for Ubuntu

Ove prve tri sam skapirao da su neke arhive u kojima se nalazi neki .SO (DLL?) koji treba da stavim negde.

Ova poslednja je delovala najobećavajuće pa je instalirah. Ubrzo posle downloada dobio sam sledeću grešku (tim bojama)

Package: adobe-flashplugin
Error: Dependency is not satisfiable: libnspr4-dev

Google nadje na Yahoo sajtu sledeću ideju:
----
Download Adobe Flash Player version 10.0.32.18 Linux (select tar.gz from drop down menu)
http://get.adobe.com/flashplayer/

Extract tar.gz and open folder

right click on flashplayer-installer

Properties>Permissions>Access (set to read and write) then close.

right click on flashplayer-installer again and run in terminal and follow the instructions
----

Ne znam šta ovo znači "right click on flashplayer-installer", u .tar.gz nalazi se samo libflashplayer.so.tar i u njemu libflashplayer.so. Na oba sam postavio sve access-e na RW. Otpakivao sam ih u Documents.

Petljanje sa terminalom me ne zanima, jer uputstvo za instalaciju na Adobe sajtu ne spominje da će biti greške kaže da samo downloaduješ .DEB i klikćeš Next

Misim, nije mi preterano bitan Flash u životu, ali kapiram da je ovo nešto najelementarnije. Ako sve treba budžiti prema Yahoo uputstvu, onda će mi splasnuti optimizam
srdjan je offline   Odgovorite uz citat