Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 12. 2010.   #12
MaxMagnus
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 26.11.2007
Poruke: 36
Hvala: 18
3 "Hvala" u 1 poruci
MaxMagnus is on a distinguished road
Default

@jablan: nisu moje klase, vec klase iz Zend FWa. u slobodno vreme pravim svoj licni FW po mom ukusu, pa sam od Zenda preuzeo par klasa (licenca dozvoljava) i preradio ih kako su meni odgovarale. Klase su pisane za php5 ali sa izlaskom 5.3 i mnogih prednosti i poboljsanja koje nudi, ja sam odlucio da u startu pocnem da koristim sve te prednosti...

tako sam radeci naisao na par klasa koje su pravile problem. neke od primera su:
Zend_Db_Adapter_Abstract
Zend_Controller_Dispatcher_Interface
Zend_Config_Writer_Array
Zend_Session_Namespace

sve ove klase koriste na kraju rezervisane reci tako da je prelazak na namespaces problem jer se dolazi do sledeceg stanja:

namespace Zend\Db\Adapter; class Abstract;
namespace Zend\Controller\Dispatcher; class Interface;
namespace Zend\Config\Writer; class Array;
namespace Zend\Session; class Namespace;

a ovo naravno ne moze... pretpostavljam da ce ZFW2 ovo takodje resiti na neki nacin, ali to je vec njihova stvar.

Jos jedna sitnica postoji, a to je da se cesto koristi ("zadnje") ime klase i za ime metoda. Primer je npr Zend_Application_Bootstrap koja ima metod bootstrap(). Prebacivanje na "class Bootstrap" dovodi do strict greske, posto su ime metoda i klase isti sto dovodi do toga da je __construct() "ponovljen" (php4 nacin)... ok, ovo je jednostavno resiti, samo sam naveo kao primer problema.
MaxMagnus je offline   Odgovorite uz citat