Pogledajte određenu poruku
Staro 06. 10. 2007.   #11
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Ajd ovako zbrda-zdola...

Naslovna

1. Prvi box u levoj koloni - "Favorites" Add site/page to favorites
Lose iskoristen prostor, po svim "eye tracking" analizama to je jedan od najjacih spotova na strani, a "favorites" opcija je realno nesto sto u najboljem slucaju treba da se nalazi u footeru sajta, ako i tu.

2. Drugi box u levoj koloni - "Anketa"
Vazi isto sto i pod 1. Nema potrebe da bude na tako bitnom mestu.

3. Dva boksa nose naziv "Najnovije vesti", prvi desno od udarne igre, drugi ispod iste. Malo zbunjuje?

Pojedinacna vest

1. Naslov vesti (clanka) pocinje tek pri dnu ekrana (1280x1024)... to mi malo nema logike?
2. Osim naslova i "tela" samog clanka, sve ostalo je identicno kao na naslovnoj strani. Mislim da bi trebalo mnogo vise paznje posvetiti kontekstnim informacijama, akcijama i navigaciji vezanoj za konkretni clanak.

Generalno, mislim da bi mogli sajt da posaljete nekom ko se zaista razume u tipografiju da ga malo propusti kroz sake... ima dosta prostora za poboljsanje. Isto tako, napravite neku analizu postojeceg sajta preko analytics-a (ili cega vec) kakav je tok klikova po sajtu, sta ljudi rade nakon citanja pojedinacne vesti, kuda idu, koji segmenti su najposeceniji, etc. i na osnovu toga malo isforsirajte navigaciju po unutrasnjim delovima sajta.
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 06. 10. 2007. u 15:53.
boccio je offline   Odgovorite uz citat