Pogledajte određenu poruku
Staro 23. 03. 2011.   #24
_korso_
profesionalac
Qualified
 
Avatar _korso_
 
Datum učlanjenja: 21.06.2007
Poruke: 166
Hvala: 27
42 "Hvala" u 23 poruka
_korso_ is on a distinguished road
Default

Hvala na informacijama. Jasno mi je to sa "port install". Tako je i na BSDu. Samo sto imas "make install" itd... Isto se i ovamo ports stablo vrlo lako instalira iz shella. Tako da to je to. Sada je vec jasnije.

Ono sto me interesuje, sw koji je u ports sistemu, da li je on free?

Citat:
Originalno napisao sinisabobic Pogledajte poruku
Generalno svi programi koji nesto valjaju su komercijalni, te ces morati nesto malo $ da izdvojis u startu za software
Ako nije problem da mi kazes, koji su to programi i za sta se koriste?

Citat:
Originalno napisao sinisabobic Pogledajte poruku
A ono ako nisi koristio OSX gledaj na to kao na fensi linux dakle predak im je isti (unix) shell potpuno upotrebljiv, sve radi u shellu sto verovatno koristis svakodnevno u linuxu/bsd-u, wget, joe editor, curl, ssh... (isto kao sto radi na linuxu)
Ne nisam, samo sam se susreo sa Macom na par dana, na kome je bio instaliran Win. Inace znam celo stablo razvitka Unixa samo me interesovalo sta su na danasnjem OSXu ostavili od toga. Pre svega mislim na shell fleksibilnost. Ali evo potvrde.

Citat:
Originalno napisao sinisabobic Pogledajte poruku
sa druge strane aplikacije se instaliraju cak lakse nego i na Win-u samo se prevuce ikonica u Application folder u velikoj vecini slucajeva i radi iz prve, ne gubis vreme sa zavisnostima itd

Veliki plus u odnosu na linux (bar iz mog dosadasnjeg iskustva) je sto ne gubis vreme sa novim hardwareom sta god utaknes radi (mislim radi bez budzenja tipa usb_modswitch itd)
Pa danas sve i vise i vise je instalacija deps-a dosta automatizovana, pa cak i na Linuxu, mada zna da zezne. Cak i novije Ubuntu distribucije rade i neko prepoznavanje hw automatski.
__________________
Twitter
_korso_ je offline   Odgovorite uz citat