Pogledajte određenu poruku
Staro 07. 04. 2011.   #24
fotosasa
novi član
 
Datum učlanjenja: 22.01.2011
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
fotosasa is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao stecko Pogledajte poruku
Ne postoji caka.
Krivi su sami DEVELOPERI sajtova, ako tako mogu da se nazovu.
Ova tvrdnja je za "developere" iz unutrasnjosti, s obzirom da sam upucen u dosta "sklopljenih poslova". Kako je u BG, tj severnije od CSrbije - neko ce vec reci, mada nisam optimista ni za Vas "gore".

U trci sa "konkurencijom" da ukupna cifra online prisustva te "NoName" firme na internetu bude sto niza (da se razumemo - tu ukljucujem SVE ZAJEDNO: domen, hosting, izrada sajta), ti nazovi developeri SAVETUJU svog buduceg klijenta da uzme .co.rs.

Da, razlika u ceni je bukvalno 1500,oo din za domen.
Uzimjuci u obzir moje gore navedeno - ".. ukupna cena kostanja..", sta mislite koliko ce buducem klijentu taj nazovi developer predociti: koliko ce ga kostati hosting (mozda mu ponudi i neki besplatan, a ovaj to nece ni znati), a koliko izrada sajta ?!
U unutrasnjosti Srbije - odgovorno tvrdim: sve to zajedno kad se sabere izadje 50-100 evrica.
DA LI JE TO NORMALNO? Pa to su 3 zidarske dnevnice. Izvinjavam se zidarima - to je castan posao, nista lose s ovim poredjenjem nisam mislio.

Poslodavac/firma se pritom ne vodi logikom "hoce li to biti OK?", vec je logika - "daj sta das, samo da je najjeftinije".

I eto, dobismo "sveze edukovanog" vlasnika sajta kome je bas po meri .co.rs.
I nakon sto on vidi da se tu na internetu u tom njegovom sajtu nesto i desava, NISTA, ali NISTA ga vise ne moze ubediti u suprotno da postoji i nesto bolje od .co.rs.

Nakon izvesnog vremena pocinju problemi novopecenog vlasnika ovakvog jeftinog nazovimo "resenja":

1) Zvao me je moj brat iz SvajcarskU, i kaze da mi se sajt ne vidi
2) Ne mogu da skinem email, imam li ja email ?
3) Kad ukucam u pretrazivac moju delatnost, nema me nigde, a Vi ste mi rekli da radite nesto sa tim pretrazivacima, i da cu biti prvi, ali ja ..........
4) Sada me je pozvao komsija i kaze da se domen koji ste registrovali, u stvari ne vodi na mene, nego na Vas. Da li to treba tako? Da li sam ja vlasnik domena ili vi?
5) ..............


Dalje......... ne zelim........ vec mi je pozlilo.......

____________
malo sam skrenuo sa teme ovim poduzim postom. Ukoliko treba, neka neki moderator otvori novu temu i prebaci ovaj post tamo.
Izvinjavam se.
Na zalost ISTINA je da situacija sa komsijinim sinom koji je pravi "HACKER" i pravi sajtove za 20 eura NECE SKORO biti popravljena u Srbiji.
Ne mogu da se pohvalim bas nekim bogatim iskustvom koje se meri u stotinama, ali imam nesto radova iza sebe, situacija se iz dana u dan pogorsava.
Ili ja nesto pogresno pokusavam da naplatim nekome.
Izraditi sajt nekome za 20 eura i spakovati hosting i domen u jos 30eura je van svake pameti, ali na zalost, tu cifru sve cesce srecem u razgovoru sa buducim vlasnicima web sajtova.
I sve ovo sam Vam napisao zato sto mi bas pre neki dan zapade jedan sajt koji je radio "komsijin sin".... kaze vlasnik: moze li moj sajt kad se u Google ukuca ...??.. da bude na prvom mestu???

Prekidam post. da ne bih psovao

pozz
__________________
Optimizacija sajta
fotosasa je offline   Odgovorite uz citat