Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 04. 2008.   #1
srdjevic
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Chicago IL, USA
Poruke: 209
Hvala: 12
12 "Hvala" u 11 poruka
srdjevic is on a distinguished road
Default Izdvajanje dela sajta na drugi domen (konverzija: blog=>forum)

Evo 'vako....

Imam pred sobom jedan zadatak, pa bih zeleo da cujem misljenja sta mi je (najpametnije) ciniti.

Naime, imam (wordpress) blog sa nekoliko kategorija, je li... U jednoj od njih imam 5-6 postova, a u samo jednom od njih (bitna tema, kanda) oko 900 komentara.

Kada sam bio jos tamo oko 400-tog komentara na toj temi i na starom serveru, hakovao sam wordpress da mi prikazuje komentare na posebnoj stranici, na zahtev (da doda ?comments=1 u url) posto IE nije hteo da ispise stranicu do kraja...

Znaci, imamo 2 bitne stranice:
stranica sa mojim postom
stranica sa tih 900 komentara

Obe su vrlo fino rangirane kod googleta. To mi je bitno da odrzim u iduca 3 meseca (sezonska je tema, u ovo vreme krecu ljudi s pitanjima).

E sad, pose (poduzeg) uvoda, problem: :-D

Kupio sam domen, kupio (ovu) forum aplikaciju, i dok se bavim pitanjem konverzije komentara u postove, razbijanjem na tredove i kategorizacijom, zanima me ima li iko ideju kako sve ovo da izvedem, a da ne ubijem odmah ranking teme (da ljudi nadju sad dok im treba)...

Moram definitivno hakovati opet wordpress da (nad celom tom kategorijom) jednostavno ne ispisuje comment form, jer je ova stranica u neredu.... A i svi znamo da bi ljudi odmah tu postavili komentar, ne bi isli na drugi sajt.... Zato se razmisljam da li je mozda bolje da samo uradim mod_rw redirekciju:
posturl -> novidomen.com/jedan-thread
commentsurl -> novidomen.com/drugi-thread
...ali kontam da ce i to ubiti ranking puno... Mozda kad bih forumu ukinuo paginaciju....

Stranicu sa komentarima dalje treba porazbijati (mozda kasnije?) u gomilu tredova, sto je posebna prica....

Sve u svemu..... zacin C.

Ima li iko predlog koji put da izaberem, kako, a i sta cu time sacuvati, a sta izgubiti, sa aspekta SEO-a? Nije mi dobro vise od mozganja, treba mi injekcija... :-)

Poslednja izmena od srdjevic : 13. 04. 2008. u 09:16.
srdjevic je offline   Odgovorite uz citat