Pogledajte određenu poruku
Staro 13. 10. 2008.   #42
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Citat:
Originalno napisao Ben Pogledajte poruku
Tehnologija azuriranja indexa apslotuno onemogucava indexiranja bilo kakvog privatnog sadrzaja. NDA me sprecava da ulazim u detalje ali takva mogucnost je apsolutno iskljucena.

Dakle, ne postoji nikakva tehnicka mogucnost da bilo kakav privatni sadrzaj bude indexiran.
Nazalost, niste u pravu sto se tice privatnih stranica. Privatne stranice cure u index. Naravno, korisnik ne dobije sam sadrzaj stranice, vec bude redirektovan na login ili mu se prikaze login ili tako nesto, ali cinjenica je da se u indeksu nalaze URL-ovi stranica koje tamo ne bi smjele biti, tj koje su namjenjene i ciji pravi sadrzaj vide samo ulogovani korisnici (sa odredjenim privilegijama). Ne vidim nikakav smisao da se takav URL nadje u indeksu, osim sto otvara sigirnosne probleme na tako indeksiranim stranicama.

Usput, moje mrezno okruzenje ne dozvoljava rad u full modu, samo limited (prva stranica rezultata), tako da ne znam koliko privatnih stranica sa mojih sajtova imate u indeksu, ali cinjenica da ih imate u indeksu znaci da ovaj softver istog trenutka ide sa mog racunara. Zao mi je jer stvarno bih volio da vas podrzim, ali moja i privatnost mojih korisnika je na prvom mjestu.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" zira za poruku: