Pogledajte određenu poruku
Staro 27. 12. 2006.   #7
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Ovo sto Zextra i Jablan predlazu ima smisla, ali mi je malkice heavy, moracu iz plugina da menjam .htaccess

BTW, ajd malo da pojasnim, posto me izgleda pola ljudi nije skapiralo:

kad se ukuca url npr. nekisajt.com/articles/neki_post mod_rewrite to pretvori u nesto tipa /index.php?page=neki_post&neki=parametar&jos=jedan. Onda apache uradi interni redirekt i pozove index.php od wordpressa sa tim parametrima, a wordpress pozove moj plugin(obican php skript).

Nazalost, ako iz mog skripta gledam PHP_SELF, SERVER_NAME, QUERY_STRING i ostalo, sasvim logicno dobijam vrednosti za url kojim je pozvan php, a to je /index.php?page=neki_post&neki=parametar&jos=jedan koji je generisao mod_rewrite. Onaj prvi url (nekisajt.com/articles/neki_post) ne umem da iscitam.

E, a to je meni problem jer treba da se radi matchovanje uz upotrebu wild carda, covek hoce da kaze npr nekisajt.com/articles/misc/* i da time matchuje sve strane iz te kategorijea. Za to mi je neophodan lepo formatiran url..

EDIT: Alternativni pristup bi bio ovo sto Cvele kaze, da napravim logiku koja provaljuje trenutnu kategoriju iz baze, i njene parent kategorije, pa generise url, ali to me tek mrzi
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 27. 12. 2006. u 16:29.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat