Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 05. 2006.   #1
xgolubx
novi član
 
Avatar xgolubx
 
Datum učlanjenja: 12.05.2006
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
xgolubx is on a distinguished road
Arrow LiveCam Streaming... uzivo preko amerike ;)

Pozdrav,
U potrazi za mogucim rjesenjem sjetih se ovog foruma pa se registrovah i pozdravljam ovim prvim postom

Vec sam postavio pitanje na ESu (http://www.elitesecurity.org/tema/17...snika-kroz-64K) ali bilo je mnogo rano i sad kad ga citam nisam najstretniji kako zvuci pa da malo predefinisem pitanje ovdje.

Dakle za pocetak trebam mi live prenos (webcam) sa povremenim ukljucenjem zvuka u tom live prenosu. Za 'vatanje slike predpostavljam da cu uzeti neki IP model kamere (sto vjetrovatno slajtli komplikuje ili pojednostavljuje ?!?! situaciju) ukoliko nebude postojala mogucnost PC + WebCam.
Najveci problem je moj (kamerin) UP link?! Predpostavicemo da ide do max 64kbps. I tu se stvara probem vise simultanih posjetilaca na kameri sa takvim uplinkom.

Na ESu sam slikovito predstavio "shemom"

[LiveCam/AudioStream] ---> [PC=encoding] ---> [64 kb/s UP link] ---- > [VPS] <---> [10+ korisnika ]

I sad gledam pa to se nerazlikuje od ideje shoutcast hostinga i sl jer i oni rade na principu da se jedan signal salje na shutcast server sa zvjerskim linkom odakle se bez problema distribuira na odredjeni broj slusalaca.

E meni ovo isto treba samo sto je u pitanju live video stream.

Pretpostavio sam da bi pristojan VPS mogao da podrzi instalaciju i upotrebu potrebnog softvera za "prihvat" stream-a sa kamere. (u primjeru na ES naveo sam VLC softvare) I dalje ga redistribuira potrebnom broju gledalaca


Ima tu jos svega sto moze da se kaze ali da nekomplikujem/neduzim post...

Ukoliko moze revizija gore iznesenog "plana", koliko je to ostvarivo
Predlog softvera za upotrebu
Bilo kakva dodatna info. je dobrodosla!!

Usmjerite na pravi put pliz
xgolubx je offline   Odgovorite uz citat