Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 02. 2006.   #3
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Hvala Ilija na odgovoru, moje pitanje je bilo vezano za nešto drugo:

Citat:
Znači, ovo su samo primeri bez veze, čisto me interesuje šta se tačno dobija po pitanju performansi, resursa ili nečeg drugog kada se upotrebljavaju Exceptions.
Pa sam rekao:
Citat:
Ja ne vidim neki značajan boljitak u kodu osim u preglednosti.
A ti si odgovorio:
Citat:
Nije da se ne može postići klasičnim metodama, ali to je već hakeraj i podrazumeva puno prljavog petljanja koje samo čini kod složenijim i podložnijim greškama. Izuzeci čine život lakšim
Moze i "klasičnim" metodama da se kreira objekat za svaku grešku, mene znači interesuje koliko exceptions utiču na same performanse ili resurse. Da li uopšte postoji takva neka analiza. Da li uopšte postoji boljitak po tom pitanju ili je samo "lepši kod"? Kako uopšte PHP barata sa Exceptions?

Znači šta se desi kada se raise-uje (ili ovde "throw") exception a nema catch? I koliko su važne exceptions uopšte za tako kratak run-time kao što je run-time PHP scripta?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat