Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 08. 2010.   #6
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
- kada iz hrvatske odes na google.com - on te redirektuje na google.hr - i hrvatski sajtovi imaju prioritet
- kada iz srbije odes na google.com - nista se ne desi - a ljudi dobijaju rezultate iz globalne pretrage - pa cesto u prva dva-tri rezultata ulete i hrvatski i bosanski sajtovi [ako se trazi neki termin iz srpskohrvatskog jezika]

na taj nacin:
- hrvatski sajtovi dobijaju posetu od hrvatskih surfera [preko google.hr] - sto je OK
- hrvatski sajtovi dobijaju posetu i od srpskih surfera [preko google.com]

po mom misljenju - vrlo nepravedno prema srpskim sajtovima.

popricao sam jednom prilikom sa Varagicem o ovoj cinjenici - on reche "tako treba..."
nikad mi nece biti jasno zasto...
Verovatno je nepravedno prema srpskim sajtovima narocito oglasivacima, ali je po meni bolje sa stanovista onoga koji nesto trazi...pretraga mu je sira, nije lokalno suzena. Ako bas hocu pretragu srpskih sajtova pozvacu pretragu samo na srpskom.
Bez zle namere, mislim da je kod njih tradicionalno izrazena ta samosvojnost (u smislu kompleksa) na mnogim poljima pa tako i na Googlu sto mozda ima pozitivne efekte na njihove oglasivace, ali generalno je to ipak neko ogranicenje pristupu informacijama.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat